• Przed i po #4  Witajcie w nowym roku! Korzystając z chwili wolnego postanowiłam zebrać kilka zdjęć z serii "przed i po", których jeszcze nie pokazałam w poprzednich wpisach. Na obecną chwilę to będą już wszystkie sesje z 2017, na kolejne posty tego typu musimy poczekać aż stworzę nowe projekty... czyli jeszcze trochę. Styczeń będzie miesiącem pracowitym, dlatego poskąpię czasu dla fotografii, ale jeśli zaliczę wszystko w pierwszym terminie, to niemal cały luty mam dla Was i zamierzam go wykorzystać na zrealizowanie kilku ciekawych pomysłów. Motywacji do udzielania się na blogu mam ogrom, odkąd sprezentowałam mu nowy szablon! To właśnie przez moje zmagania z htmlem blog był nieaktywny przez kilka dni i co prawda nadal widać niedociągnięcia, ale ciii, nie wyszukujcie ich na siłę, wszystko będę naprawiać w chwilach wolnych od egzaminów.  

  Lubię podsumowania "before&after" zarówno u innych, jak i u siebie, bo dzięki temu można zauważyć jak wiele pracy dana osoba włożyła w powstanie zdjęć. Tworzenie takiego wpisu jest dla mnie chwilą refleksji nad swoimi postępami w retuszu i chociaż nigdy nie będę w stanie siebie zadowolić, bo co chwila zauważam nowe błędy, to i tak mogę sobie przyznać spory rozwój na przestrzeni minionego roku. Rzadziej tracę czas nad rozmyślaniem w jakiej kolorystyce utrzymać dane ujęcia, zwykle od razu wiem co i jak chcę uzyskać na zdjęciu. Dużo lepiej wychodzi mi tworzenie bajkowej oprawy niż jeszcze rok temu, a i udało mi się stworzyć całkiem sprawny schemat selekcji zdjęć, dzięki czemu szybciej mogę oddać gotowe już zdjęcia. W tym roku chcę jeszcze bardziej popracować nad swoimi umiejętnościami, które będą mi potrzebne do pewnej dziedziny fotografii, jaką chcę w niedługiej przyszłości rozpocząć. Jak to będzie - zobaczymy, gdy będę pisać kolejny wpis z tej serii.

  Tymczasem pozostawiam Was z zestawieniami z ostatnich zeszłorocznych sesji oraz ujęć rokoko, które przypadkowo pominęłam w poprzednich porównaniach. Trzymajcie się ciepło! • 9 komentarzy:

  1. Zachwycam się na maxa Twoją obecną obróbką! Jest tak wspaniała, że aż brak mi słów!! Brawo! Uwielbiam Twoje zdjęcia <3 <3 <3

   OdpowiedzUsuń
  2. Piękne fotografie ^^ Jesteś samoukiem czy korzystasz z jakiś kursów jeśli chodzi o retusz?

   OdpowiedzUsuń
  3. Jest moc! Totalny odjazd,aż nie wiem co miałabym tu jeszcze napisać :) Także brawa dla Ciebie i oby tak dalej! :D

   OdpowiedzUsuń
  4. No nieźle...nie dość, że piękne zdjęcia, to jeszcze ten szablon <3 Sama robiłaś? Chciałabym mieć podobny.

   OdpowiedzUsuń
  5. Bardzo przyjemna obróbka :) miło jest popatrzeć, jak wiele można wyciągnąć ze zdjęć.
   Powodzenia w nowym roku! Oby był równie owocny ^^

   OdpowiedzUsuń
  6. Ja jestem fanką Twojej obróbki <3 Może chciałabyś napisać post odnośnie tej selekcji? Bo ja ciągle mam z nią problem :/ Pozdrawiam ! :)

   OdpowiedzUsuń